Kasprowy Wierch – to jeden z najbardziej znanych i popularnych szczytów w Tatrach. Przez cały rok odwiedzany jest przez turystów. Na szczyt Kasprowego Wierchu prowadzi jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa, której stacja początkowa znajduje się w Kuźnicach. Podczas podróży z wysokości wagonu kolei linowej PKL możemy podziwiać granie, góry, lasy, schroniska, trasy narciarskie.

Kolej linowa PKL czynna jest przez cały rok. W letnie dni możemy wyjechać na Kasprowy Wierch, by podziwiać tatrzańskie szczyty, piękne wschody oraz romantyczne zachody słońca, a także wziąć udział w akacji edukacyjnej #StacjaEdukacja. Kasprowy Wierch znany jest również, jako „święta góra narciarzy”. To tutaj znajduje się najwyżej położona stacja narciarska w Polsce.

Miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać tu z jedynych dwóch w kraju tras narciarskich o charakterze alpejskim, które pokryte są w pełni naturalnym śniegiem. Trasy usytuowane są w Dolinie Gąsienicowej (o długości 1200 m i Goryczkowej (o długości 2100 m). Dostępna jest również nartostrada prowadząca aż do Kuźnic. W budynku stacji górnej znajduje się Restauracja Poziom 1959 a także sklep z pamiątkami z limitowana kolekcją ubrań prosto z Kasprowego Wierchu.