Gubałówka – to wyjątkowe i kultowe miejsce położone w samym centrum Zakopanego. Wzniesienie jest na 1 miejscu zameldowań w aplikacjach internetowych wśród trustów przyjeżdzających do Zakopanego. Na sam szczyt Gubałówki dostaniemy się koleją linowo- terenową PKL. Choć wyjazd trwa kilka minut, to z wagonika można podziwiać przepiękne krajobrazy i górskie szczyty Tatr.

Gubałówka jest znakomitym miejscem na dobrą zabawę. Przyciąga niezapomnianym widokiem na Tatry oraz muzycznymi tradycjami. Swą popularność zyskała już w latach 30-tych XX w. Już wtedy, zimą, każdego pogodnego dnia, wjeżdżano koleją linowo-terenową PKL na górę nie tylko z powodów narciarstwa, ale także słonecznej plaży. Latem turyści i mieszkańcy celebrowali tzw. „fajf –o clock-i” – wieczorne imprezy z muzyką na żywo.

Gubałówka na czas wakacji zamienia się w najwyżej położoną w Polsce plażę. Na wygodnych leżakach można odpocząć, odprężyć się, naładować baterie, a przy okazji podziwiać piękne tatrzańskie widoki. Do dyspozycji na wzniesieniu jest także zjeżdżalnia grawitacyjna, której wagoniki osiągają prędkość ok. 20 km/h.